Podíváme-li se na všechna existující světová náboženství, je patrné, že na jejich počátku byl vždy nějaký výjimečný člověk, který ve své době dal lidem silné, dobré filozofické učení a  duchovní/boží zákony... To učení mělo vždy takovou sílu, pravdivost a přesvědčivost, že se postupně rozšířilo (dávno po smrti toho, kdo je dal lidem) a stalo se z něj to, čemu říkáme náboženství.

Více o tomto najdete na stránkách Duchovní university Bytí (www.dub.cz).

Všichni tito vyjímeční lidé káží totéž, tytéž zákony a pravdy, jen přizpůsobené době a příslušnému vlivu. Tuto myšlenku krásně vyjadřuje chrám „Baháí House of Worship“, stavba, která se nachází v indickém Dillí, dokončená r v. 1986, financování na bázi dobrovolných příspěvků.

chram.JPG


Tento chrám není zasvěcen žádnému náboženství, naopak, vyjadřuje myšlenku že veškerá světová náboženství mají jeden a tentýž základ. Chrámů Baháí existuje ve světě více, najdeme je například v Austrálii, Panamě, Německu, USA…

Svědectví o podobnosti a stejném základu všech světových náboženství nám podává i voda v podobě zmrzlých krystalků (krystalizace vody vždy ovlivněné názvem konkrétního náboženského směru, autor p. Masaru Emoto)

budhismus.jpg

Buddhismus

hinduismus.jpg

Hinduismus

islam.jpg

Islám

 

krestanstvi.jpg

Křesťanství

judaismus.jpg

Judaismus

vsechna_nabozenstvi.jpg

Všechna náboženství

 


Created by pc.malan.cz
Přihlášení
jméno heslo
zavřít
přihlásit se